RUSYA’NIN 11 EYLÜL’ÜNÜN ŞİFRELERİ

Rusya, bir kaç gün önce ABD’nin 11 Eylül saldırısı benzeri uğradığı saldırıda şu ana kadar 3’ü çocuk 139 kişi öldü.

Saldırıyı duyar duymaz, bu saldırıyı vekillerini kullanarak ABD’nin yaptırdığına dolayısıyla da ABD yaptığını düşündüm.

Rusya, Ukrayna’yı suçlayınca da emin oldum.

Rusya’nın suçlamasına karşı; Ukrayna daha sert bir şekilde cevap verdi.

Rusya’nın, “fail Ukrayna’dır” suçlamasını haklı çıkarılırcasına

Rusya’daki saldırıları gerçekleştirenler Ukrayna’ya kaçanlar Ukrayna Sınırı’nda yakalandı.

Yakalananlar tanımadıkları sosyal medyadaki insanlar bunu gerçekleştirirken 500.000 dolar vereceklermiş te falan da filan, ezberletilmiş birçok cümle ile ifade verdi!

Daha önceden Türkiye’yi de olayın içine çekmek istercesine, saldırıyı gerçekleştirenlerin kısa süreli de olsa Türkiye ziyareti, bu ziyaret karnelerini basına verilmesi;

Binada kaç kişinin olacağının bilinmesi, olayı gerçeklestirdikten sonra binanın önceden hazırlanan molotof kokteyleriyle ateşe verilip, o kargaşadan yararlanılıp saldırganların kaçması; Sonra bekleyen araçla büyük ihtimal Ukrayna’da onları bekleyenlerin ve kendilerini saklayacakların yanına kaçılması veya kaçırılması gibi yaşanılan, bu ince ince hesaplanan birbirini takip eden olayların hepsi birkaç cani cahil salağın değil; modern bir istihbaratın ürünü!

Peki, bu olaydaki fail ve gerçek fail kim?

Bunu anlamak için, fail veya gerçek fail kavramı üzerinde biraz duralım:

Ukrayna-Rusya Savaşı başlar başlamaz defalarca yazdım:

ABD tarafından getirilen Zelensky’inin görevi Rusya’yı politik, ekonomik, siyasi olarak yıpratmak olduğundan ABD’den habersiz tuvalete bile gidemez değil ki Ukrayna’nın lehine de olsa barış antlaşması imzalamak.

Merak edenler için:

İstanbul’da yapılan ateşkes antlaşmasından iki-üç gün sonra İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ilk defa Ukrayna tarafından Rusya topraklarının bombalandığı haber siteleri ve gazete arşivlerinde kabak gibi duruyor.

Dolayısıyla da; işin içinde Ukrayna varsa ki uçağından bacağından var; bunu ABD direktifiyle veya onayıyla yapıldığına inanıyorum.

“Direktif mi onay mı?” diye soruyorsunuz; direktif hatta hatta emir derim.

Bu konunun devamına ve konuya katkıda bulunmak ve amaçlı;

Rusya’nın Ukrayna’yı suçlarken aslında direk ABD’yi suçlama mantığını kısaca irdeleyelim!

Ukrayna’nın başkanı kim?

Zelinsky

Zelinky kimin adamı, ABD’nin!

Bu ispatlı gerçek mantıkla bakacak olursak;

Peki, Rusya bizzat Başkanı Putin’in ağzından “kızım sana söylüyorum gelinim sen anla” misali Ukrayna’yı suçlarken ABD’yi suçlamış olmuyor mu?

Kaldı ki;

Dün Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) açıklamasında; saldırının arkasında, ABD, İngiltere ve Ukrayna var diye açıklama yaptı.

Dediğim gibi Ukrayna fasulyeden olduğundan oyunun içinden saymayın. İkisinden birisini söylemek yeterliydi, o yüzden; İngiltere ve ABD’nin ikisini de sayıp dil yorup, kalem yormaya gerek yoktu.

Çünkü;

ikisi de hem gelin; hem de kız!

Bu olayın zamanlaması ve nedenlerine geçmeden önce şunu belirteyim:

Hamas-İsrail Savaşı başlar başlamaz ilk saatlerde, bu saldırıdan (08.10.2023’te yayınlanan “Netanyahu ve MOSSAD Dünya’yı kandırıyor” başlıklı yazımda) MOSSAD’ın haberinin olmamasına imkan yok diye yazmıştım.

Aylar sonrasında da, MOSSAD haberimiz vardı, uyarmıştık diye açıklama yaptı.

Bura da şimdiden söylüyorum.

Rus İstihbaratı’nın bu saldırıdan haberi olmamasına imkan yok kaldı ki bunu da zaman geçsin duyacağız.

Peki niye önlem almadılar?

Demek ki; bazı, üst düzey Rus İstihbarat örgütleri, devlet içindeki üst düzey yetkililer emperyalistler tarafından satın alınmış.

Bundan bu çıkar!

Kaldı ki, hele hele Ukrayna, Rusya’daki Ukraynalıları “kalabalık yerlere gitmeyin” diye uyarırken; ABD’nin haberi vardı söylentileri konuşulurken.

Bundan sonra, Putin’den köklü ve acıtıcı temizlik bekliyorum.

Bir de bu saldırının zamanlaması;

arkasında yatan gerçek nedenler var:

Kısaca, önemli gördüğüm başlıklarında sıralayayım:

Rusya’daki seçimler de, her ne kadar emperyalistlerin sonuçları kabul etmese de; Putin’in engellenemez yükselişiyle olan Putin’in gücü ve hakimiyetinin; bu olayla hiç de öyle değil algısıyla, Rusya ve Putin’e itibar suikasti amacı.

Devletin içine hatta istihbaratın içine bile sızan ABD yanlısı muhalif kanatın büyük başarısızlığı.

Türkiye ve Azerbaycan’dan yana hafiftende olsa tavır alan Rusya’ya terör korkusu yoluyla,

Ermenistan barış görüşmelerinin Zengezur ve emperyalistlerin korkulu rüyası Zengezur Koridoru’nun akıbeti konusunda görüşmelere Rusya’nın ağırlığını koymasını engellenmek istenmesi.

Gene arka planda Hamas’a destek veren Rusya’nın, İsrail’in Halef sınır kapısına saldırmaktan ki Israrı ve bu konuda korku yoluyla yön verilmek istenmesi.

Özellikle de Irak ve Suriye konusunda ortak hareket ve iyi olan Rusya-Türkiye ilişkilerinin Türkiye’nin Irak’a yapacağı operasyon yapacağı sırada;

Teröristler Türkiye’den geldi algısıyla, Türkiye-Rusya ilişkilerinin bozulmak istenmesi.

Olası Ukrayna-Rusya barışına karşı

Emperyalistlerin uşağı olan Selinsky ile Putin’in dolayısıyla da Ukrayna ile Rusya’nın arasının iyice açıp, olası olabilecek bir barışı daha doğmadan baltalanmak istenmesi.

Kaldı ki; Rusya, kamuoyunun gazını almak için yapıldığına inandığım sebepten saldırının akabinde silahi veren değil silahı tutan el olan Ukrayna’ya füze saldırıları düzenledi.

Peki bundan sonra ne olur:

Rusya’da, emperyalistlerin satın alındığı kişilerin devlet içinden acıtıcı temizliği başlar.

Putin, “bizimkiler sebep olmuş, Rusya’dakiler göz yummuş” algısı oluşmasın diye bu temizliği hemen yapmaz, biraz bekler.

Benim bildiğim Putin ve Rusya bunun altında kalmaz. Destek verdiği örgütleri veya müttefiklerinin örgütlerini kullanarak, özellikle de Ortadoğu’da ve özellikle de Irak ve Suriye’de ABD’ye sıkıntı çıkarır.

Şunun bile hesaplandığına eminim:

İdlip’te bunu yapmaya kalkması Türkiye için de hoş olmaz ve Rusya-Türkiye’nin de karşı karşıya gelmesine yol açar.

Bu arada gözlerden kaçan başka bir olay daha oldu;

Rusya’daki saldırıdan bir gün sonra Ermenistan’daki resmi bir binaya iki kişi tarafından bombalı saldırısı düzenlendi.

Bu da, “bakın ABD’nin sorunu olmadığı ülkelerde de terör olayları oluyor, Rusya’daki saldırının ABD ile alakası yok” algısısının verilmek istendiği mizansen.

Zaten atılan bombalar da patlamadı, iki kişi de tutuklandı; bu yazıyı yazdığım sıralarda serbest te bırakılmıştır diye tahmin ediyorum.

Bir kaç konuya daha dikkat çekmek isterim.

Sırf Rusya’ya terör saldırısı düzenlendi diye sevinenler:

İlkeli olun ilkeli, terör, nereden gelirse gelsin; kime yapılırsa yapılsın terördür.

İnsan nerede olursa olsun insandır kaldı ki ölenler arasında 3’te çocuk var.

Bir de milliyetçi geçinip, Rus düşmanlığı üzerine milliyetçilik yapıp, bu olaya sevinen burnunu ucunu göremeyecek kadar gara cahil gerizekalılar var.

Bunlar araştırsın;

Rusya içerisinde bir iki değil tam 21 tane Özerk Türk Cumhuriyeti var; dolayısıyla saldırının gerçekleştiği etkinlik salonunda Türkler’de yoğunlukta olabilirdi ve ölenlerden biri Azerbaycan vatandaşı olduğu kesinleşti.

Bu kadarı yeter mi; bu gerizekalılara bilmem başka birşey söylemeye gerek var mı?

Varsa?

bu yazımda bu yazdıklarımdan sonra gelecek tepkiye göre kalemimi daha fazla sivriltip, yazacağım yazının kağıdına nişan alayım!

Gözden kaçan bir terör olayı daha;

Bu arada, Almanya Hannover’deki Türk Konsolosluğu’na da PKK’lılar tarafından taşlı sopalı saldırıldı, bu da terördür.

Terör kurbanlarının olmadığı bir Dünya dileğiyle;

Sağlık, huzur diliyor; saygılarımı sunuyorum!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Barın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mavi Marmara Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mavi Marmara Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Mavi Marmara Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mavi Marmara Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.