Batı Yakası'ndan çalışan kadınları ödül töreni

Bölgenin medya alanında hergün kültür-sanat, sağlık, ekonomi, siyaset, çocuklara yönelik yayınları, maç yayınları ve renkli konuklarıyla her kesime yönelik televizyon canlı yayınlanan programları ile yanı sıra dergi çalışmalarıyla ilklerin öncüsü olan Batıyakası Medya yine çok anlamlı bir organizasyona imza attı.

Batı Yakası'ndan çalışan kadınları ödül töreni
Batı Yakası'ndan çalışan kadınları ödül töreni
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Batıyakası Medya ‘’Kocaeli’nin Batıyakasında 100’ncü yılında Üreten Eğiten Yetiştiren Türk Kadını’’ ödül törenine imza attı. Renkli görüntülere sahne olan, Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül gecesinde üniversite mezunu 3 çocuk annesi tır şoförü, çiftçi ev hanımı yazar, yıllardır semt pazarında pazarcılık yapan anne, evin salonunda başladığı işini uluslarası ihracata dönüştüren iş kadını ve anne gibi işlerinde başarılı çalışmalara imza atan kadınlar ödüllendirildi.
Sunuculuğunu Dürdane Yıldız’ın yaptığı gecenin açılış konuşmasını yapan Batıyakası Medya Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kömürcü; ‘’8 Ocak günü yapılacak olan geceyi ülkemizde yaşanan bir kadın cinayetinlerinden birini yaşadığımızdan, çalışma arkadaşımız Tülay Dağaşan’ın ayrıldığı eşi tarafından katledilmesinden dolayı bugüne erteledik. Kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz ruhu şad olsun inşallah bu olayda son olsun. Gecemize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Yine gecemize katkı ve katılımlarından dolayı başta Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Bıyık’a, organizasyonumuzun her aşamasında katkısı ve emeği tüm çalışma arkadaşlarıma ve program yapımcılarına ve Eşim Songül Kömürcü’ye çok teşekkür ederim.’’ Dedi.


Gecenin ana sponsoru Realist Gayrimenkul Sahibi Özlam Kaya’da gece de yaptığı konuşmada;’’ Bugün burada yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı ödül alan kadınlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Biliyorum ki bizlerin başarıları sadece bu salonda yer alan arkadaşlarımızla sınırlı değil. Bizden adını saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok başarının da ana mimarıyız ve mimarı olmaya da devam edeceğiz.’’
Konuşmaların ardından Batıyakası Medya komisyonu tarafından ’Kocaeli’nin Batıyakasında 100’ncü yılında Üreten Eğiten Yetiştiren Türk Kadını ödülüne layık görülen kadınlara protokol ve katılımcılar tarafından ödülleri verildi. Gecede ödül alanlar isimler;


ESİN ÜNAL; Bölgemizde, ambalaj boyası, sigortacılık ve otel hizmetleri ile iş dünyasında ön plana çıkan, sektörel buluşmalar anlamında iş insanlarını bir araya getiren, lojistik destek veren, iç piyasa ile sanayici arasında çoğu zaman köprü görevi gören önemli bir isim.
PROF. DR. SERAP BEŞLİ; 60’a yakın bilimsel makalesi yayınlanmış, ulusal kongrelerde ülkemizi temsil etmiş, araştırma projeleri ile bilime katkı sundu. Gebze Teknik Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü Başkanı.
DR. NİLGÜN YÖNTEN; Hospitalpark Darıca Hastanenin Başhekimi ve sahibi. Darıca’nın ihtiyacı olan tam donanımlı Büyük Anadolu Hastanesinin açılışını yapmaya hazırlanıyor.


DR. ŞERMİN DELİPINAR; Pandemi ile başlayan özgür çalışmasıyla bir çok sektöre Çevre Danışmanlığı, Kimyasal anlamda teknoloji danışmanlığı ve alanının yanı sıra iş güvenliği konusunda bilirkişi olarak hizmet veriyor.
NURDAN KÖKSAL; Kadına yönelik birçok çalışmanın hayata geçmesinde görünmez kahraman olarak mücadele eden ve bu mücadelesini sürdürmekten de asla taviz vermeyen, sesini duyduğu herkesin sesine ses olmak için mücadelesine çeşitli platformlar arayıcılığıyla duyurmaya çalışıyor.
FİLİZ OTLUK FALAY; Girişimcilik ekosistemin de bir kadın markasıyla çıktığı yolculuğunda sadece imalatta değil, ihracatta da farkını ortaya koyarak sürdürebilir büyüme yolculuğunda emin adımlarla ilerleyen ve Qaratau ile tüm dünyaya yayılan güçlü bir ses.
GÜLER DENİZ; Türk kadının gücünü dünya spor arenasında başarı ile temsil eden ve katıldığı son turnuva olan Dünya Kickboks Şampiyonasında dünya ikincisi unvanı ile gümüş madalya kazanan başarılı sporcumuz.


YUDUM KAŞIKÇI; İş ve siyaset dünyasının önemli isimlerinden. Bir çok Sivil Toplum Kuruluşlarında görev yaptı. Kalem aldığı kitabıyla “ Türk Tarihinde Kadın” adlı eseriyle kadının toplumda ki yerine dikkat çekti. Tv programcısı – Yazar
FUNDA ÖZKARA; 30 yıldır Gebze’de Can Papuç markasıyla faaliyet göstermekte, Sosyal sorumluluklarından kaçmayan, STK larda görev yapan, Zafer Partisi İlçe Başkanı olarak bölge siyasetinde yer alıyor.
GÜLAY ARTUT; ‘’siyasette’’ yaklaşık 20 yıla yakın bir süredir Yaşadığım kentte karşı hayallerim var diyerek çıktığı bu yolculukta ara vermeden yolculuğuna devam eden çok özel bir isim
EMİNE KARADAĞ; Akide Şeker Anaokulu Eğitim kurumunun kurucusu bölgemizde basın yayın organlarında eğitim ile alakalı programlar yaparak, çeşitli dergilerde yine eğitimle alakalı makaleler ve son olarak kaleme aldığı kitabıyla mesleğini ne kadar önemsediğini göstermekte.
ŞENAY DURAN; Yılların eğitimci tecrübesiyle özellikle bilim ve bilişimi hedefleyerek faaliyete geçirdiği özel okulda çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için birçok yeniliğe giderek onları erken yaşta hayata hazırlayan eğitim sistemi ile eğitim ve öğretimini gerçekleştirmekte.
GÜLAY KARAMAN SİNER; Üstün yetenekli öğrencilerimizin eğitiminde destekleyici ve mücadeleci tavrıyla hep yanlarında olan Darıca Bilim ve Sanat Merkezi okul müdürü.


İREM BAYRAK; Gebze’de özel ve resmi kurumlarda yıllardır görev yaptıktan sonra açtığı dil okulunda ders içerikleriyle öğrencilere yeni deneyimler yaşatan, Deprem Bölgesinden gelen 3-13 yaş arası çocuklara ücretsiz kurslar açan, kitap kırtasiye gibi ihtiyaçları da karşılayarak eğitimlerine destek olan eğitimci
AYŞE KOCA; 16 yıldır kendilerini yenileyerek ve geliştirerek bölgemizin rehabilitasyon kurumlarının içerisinde önemli bir yer teşkil eden GÖKYÜZÜ Rehabilitasyon kurucusu Çocuk Gelişimi ve Eğitim Uzmanı
NERGİS YILDIRIM; Üniversite Edebiyat Bölümünden mezun 2 çocuk annesi direksiyon eğitmeni. 7 dil bilen 6 yıldır güvenli araç kullanımı için sürücü adaylarının tecrübe kazanmasını sağlamak adına, ehliyet almak isteyen ev hanımı, çalışan veya okuyan kişilere özel direksiyon eğitimi veriyor.
ESENGÜL AKTAŞ; Gebze Yenikent Mahalle muhtarlığına yeni bir soluk getirdi. Azalarını da kadınlardan oluşturan ve uyum içinde başarılı çalışmalar yapan Yenikent mahalle Muhtarı.
FEYZA KÖMÜRCÜ; Otomatik etiketleme makinaları üzerine evlerinin salonunu atölye haline getirerek inanılmazı başardılar. Bugün Türkiye genelinde olduğu kadar yurt dışında da çok sayıda ülkede sanayi kuruluşuna makina imalatı, bakımı ve servis hizmeti veren TNS Endüstriyel Otomasyon ve Kontrol Sistemleri nin Satış ve İş Geliştirme Müdürlüğünü yapmakta.
ADALET OYA OCAKAÇAN; 40 yılı aşkın süredir toplum sağlığını iyileştirmek adına eczacılık görevini başarıyla sürdüren, Darıca’nın Oya ablası
GÜLAY SALMAN; Özel bireylerin gençlerin ve çocukların topluma Sevgi Melekleri Sanat Atölyesi ile çalışan, kazanan kendilerine yeten bireyler olarak katılmasını sağlamak için verdiği mücadele ile örnek.
KUDRET SEKBAN; 19 yıl dernek başkanlığı süresince Türkiye’deki ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmuş yüzlerce öğrenciye verdikleri burslarla üniversiteyi okumalarına katkı sunmalarından dolayı Darıca Kaymakamlığı, Kocaeli Valiliği, Türkiye Cumhurbaşkanlığı’ndan takdir belgesi ve ödüller almıştır. Yardım ve destekleriyle ismi ‘’Melek Anne’’ olarak anılmakta.
MELEK ARIKAN; Ömrünü engellilere adayarak engelli bireylerin sosyal hayata adepte olmaları, kendileriyle ilgili sosyal haklarında kurumlar arasında köprü vazifesi yaparak gönüllülük çerçevesinde faaliyet göstermeye, destek olmaya devam ediyor.
ÜMRAN YAVAŞ TEPECİK; Kurduğu Gebze Köy Kadınları Kültür Platformu ile Tarım Aletleri, Sandık Çeyizleri ve Mutfak Gereçlerini bir araya getirip açtıkları sergilerle adeta geçmişi geleceğe taşıyarak o dönemin kültürünü tanımalarına, yaşamalarına vesile oldu. HEYBEMDEKİ GÜLLER isimli kitabı ile de yaşanmışlıkları da anlatmakta.
EMİNE AKBULUT OTLU; Tüm Kocaeli onunla öğrendi Çölyak hastalığını. Erken teşhis ve önlemi için Kocaeli Çayırova Glutensiz Yaşam Derneğini kurarark yaptığı farkındalıklar ile hastalığa dikkat çekmeye ve önlem almak için mücadele etmeye devam ediyor.
GÜL BEŞİRLİOĞLU; Bayan Kuaförlüğü, Abiye, Nişanlık ve gelinlik ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra işyerini eğitim yeri haline getiren, Ülkemizin birçok yerinde mesleki anlamda yarışma organizasyonları yaptırarak farkındalık yaratan, Engelliler eğitim araştırma ve yardımlaşma derneğinin Başkanı.
ASİYE GÜL; 14 yıl önce mahalle kadınları bir araya gelerek, bir evin kömürlüğünde başladıkları İYİLİK KERVANI hareketi bu gün dernekleşerek, ihtiyaç sahiplerine kucak açan bir nokta haline geldi. Beylikbağında ki dernek binalarını da faaliyete geçiren İyilik Kervanı anlık olarak ihtiyaç sahiplerine oradan da destek veriyor. Bu hareketin kurucusu, kurucu başkanı ve halen dernek başkanı.
AZİZE İSFEN
Halı Park işletmesini faaliyete geçirdi. Gerek evlerden ürünü alan kişi, halıların temizlik aşamasının her alanında çalışan işçi ve teslimata çıkarak hem kamyonet şöförü, gerekse de hemde teslimatçı olarak her alanda koşturan, etrafında ki birçok kadına örnek olmaya devam ediyor.
NURGÜL KAHVECİ FIRTINA; Nostalji Mantı Salonu ile Tarihi nostaljik binasıyla en nezih mekanda, tatları ve müşteriye ilgisi ile mükemmel bir hizmet ile sektöründe uzun yıllardan bu yana kaliteden ödün vermeden çalışan, güleryüzlü işletmeciliğinin yanı sıra siyasette de kadın kolları ve Darıca Belediyesi meclis üyesi olarak başarılara imza atıyor.
PERİ ER; Bölgemizde Kadim Mizac Danışmanlık merkezi olarak, Aile Danışmanlığı ve Psikolojik daışmanlık üzerine hizmet veriyor.
NERİMAN ÇOLAK; Siyasi partinin Kadın Kolları Başkanlığı, KEDFE’de yönetim kurulu üyeliği, yerel basında yönetici asistanlığı, radyoculuk gibi görevlerde de bulunan üniversite mezunu üç çocuk annesi TIR sürücüsü olarak gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında direksiyon sallıyor.
FERİHAN ARSLAN; 35 yıldır bölgede halk pazarlarında tyezgah açıyor. İlerleyen yaşına rağmen yaz – kış ayırt etmeden çalışmayı seven yapısı ile Pazarların hanımağası lakabıyla pazarcıların sevdiği ablası.
NEJLA ÇOLAK; 2007 yılında Şişecam Çayırova Spor Kulübünde Milli Takıma seçildi, Gençlerde Türkiye Şampiyonu oldu. Gençler ve büyüklerde Türkiye Şampiyonalarında yaklaşık 120 madalya ile başarılı bir grafik çizdi. Antrenör olarak şampiyonlar yetiştirmeye devam ediyor.
NEVRİYE CURA GİR; Köyde tarlada tohum atan, gübre saçan, traktörle çift süren, çapa yapan, inek sağan, yemek yapan, bulaşık, çamaşır yıkayan, Darıca’ya döndüğünde ise ev işlerinin yanı sıra aktif siyasetle ilgilenen, halkla iç içe ve sivil toplum örgütlerinde çalışan 2 çocuk annesi cefakar bir Türk kadını. Zaide isimli 360 sayfalık romanı yazdı.
SÜMEYRA SÖKMEN; Dilovası’nda evinin mutfağında hazırladığı börek, kete, mantı ile ekonomik gelirini sağlayan 3 çocuk annesidir. Bir süre önce ev ve yöresel yemeklerin yer aldığı butik lokantasını açarak en büyük hayalini gerçekleştirdi.
ELİF GÖKÇE ŞENTÜRK; ‘’Çoğu çocuğumuzun okuma ve yazma ile alakalı sıkıntıları varken 15 yaşında HAYAL adlı kitabı kaleme alarak bir çok gencimize örnek oldu.
SABİHA TOPRAK; Dünya Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Bölge Temsilcisi olarak bir çok ilde görev yaptı. Dünya Gazetesi’nden ayrılarak ekip olarak Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi adında gazete kurdu. Hala aktif olarak gazeteciliğe devam etmekte. Aynı zamanda “Sivas İş dünyası” isimli kitabı bulunmakta.
BİRSEN SARITOPRAK; Darıca Kaymakamlığı koordinesinde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi ortaklığındaki; Milli, sürdürülebilir ve düşük maliyetli Darıca Yeni Nesil Organomineral Topraksız Tarım Sistemi, Türkiye’de ilk defa volkanik cürüf kullanılarak bitki yetiştiriliciği gerçekleştirildi. Projenin başmimarlarından.
NAGİHAN KAZMA; 2019 yılında Doğal turşu suyu ve doğal sirke üretimine başladı. Gebze Darıca ve Çayırova’da gıda üzerine satış yapan bir çok firmaya ürün vermekte. Kocaeli’nin tamamına dağıtım yapan sağlıkla ve güvenle kullanabileceğiniz Probiyatikana markasının kurucusu.
TÜLAY TURAN; Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda faaliyet gösteren Futbol branşında amatör spor klüplerinde ki tek bayan yönetici.
ALEV BİLGİLİ; 17 yıldır bölgemizde el veya motor gücü ile çalışan kaldırma, taşıma, yükleme yada boşaltma makinalarının genel adıyla vinç üretimi gerçekleştiren Tisan Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı.
HALİFE DEMİRCİ; Engelli 3 çocuğu ile yaşamını evlatlarına adadı. Günün 24 saatini çocuklarıyla birlikte geçiren başlarından biran olsun ayrılmayan çocuklarına bebek gibi bakan Halife Demirci, onların beslenme, temizlik gibi her türlü ihtiyacını özveri ile karşılıyor.

KATILIM;
Geceye; Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı ve belediye başkan adayı Muzaffer Bıyık, AK Parti İlçe Başkanı Köksal Şakar, Darıca Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Naci Yılmaz ve Nurdoğan Yılmaz, GTO Başkanı Abdurahman Aslantaş, CHP Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan, CHP Darıca Belediye Başkan adayı Saide Arslan Çalışkan, İYİ Parti Darıca İlçe Başkanı Soner Kartal, İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gencay Yıldıztekin, İYİ Parti Darıca Belediye Başkan adayı Özhan Aşkın, Zafer Partisi Gebze İlçe Başkanı Funda Özkara, Zafer Partisi Gebze Belediye Başkan adayı Dr. Koray Topçu, Yeniden Refah Partisi Darıca İlçe Başkanı Fatih Çakır, Yeniden Refah Partisi Darıca Belediye Başkan Adayı Fatma Kurtuluş, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kürşat Kaşıkçı, MHP Kocaeli Kadın ve Aileden Sorumlu Başkan Yardımcısı Elif Demirci, MHP Darıca Belediye Meclis Başkan vekili Hüsamettin Ergül, DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Zeynep Aydın Sudan, KC Kimya Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Kamacı, Aker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Eren Ertuğrul Işık, Marmara İş Adamları ve Müteahhitler Derneği (MARİMDER) Genel Başkanı Mehmet Zeki Gedikoğlu, Darıca Sağlık Grup Başkanı Dr. Ulaş Doğan, Gebze Ticaret ve İş Platformu Başkanı Resul Orman, Gebze Pazarcılar Odası Başkanı Hicaz Atsız, Gebze Gazeteciler Cemiyet Başkanı Levent Altun, Yozgat Sanayici İş İnsanları Dernek Başkanı Erdal Öztürk, Kocaeli Anadolu Dernekler Federasyonu Başknı Alican Kazgan, Kurumsal Event Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Seymen, Şener GYD Yönetim Kurulu Başkanı Şener Yılmaz, Liderler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Aktaş, İş İnsanı Okan Ağyol, Siyasetçi-İş Kadını Arzu Şimşek, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

13 Şub 2024 - 13:49 - Gündem

Mahreç  Hakan Avcı

mavimarmaragazetesi.com son bir ayda 3.942.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mavi Marmara Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mavi Marmara Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Mavi Marmara Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mavi Marmara Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.