Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiyede son dakika müjdesi! Hesaplara yatıyor, işte ödeme takvimi

Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye düzenlemesi 86 maddelik torba kanun teklifi içerisinde yasalaşacak. Çalışan emeklilere ikramiye düzenlemesi ile 4,7 milyon vatandaş daha ödeme alacak. Ek emekli ikramiyesi için maliyet 25 milyar TL'ye yaklaştı. Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye ne zaman yatacak? İşte detaylar...

Ocak zammı öncesi milyonlarca vatandaşı rahatlatan 5000 TL emekli ikramiyesi ödemesi gerçekleşti. Çalışmayan emekliler 5000 TL emekli ikramiye ödemesini dul ve yetimler dahil olmak üzere 15 Kasım öncesi hesaplarında gördü. Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye düzenlemesi de Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti. Çalışan emekliye ikramiye kanun teklifi 86 maddelik torba yasaya eklendi.


ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE DÜZENLEMESİ TORBA YASADA...
ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE DÜZENLEMESİ TORBA YASADA... Sabah'ın haberine göre; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündeminde 86 maddelik torba yasa teklifi var. Teklifin görüşmelerine geçtiğimiz salı günü Meclis Genel Kurulu'nda başlandı. Teklifte çalışan emeklilere de 5000 TL ikramiye ödemesinin yapılacağı düzenlemede yer alıyor. AK Parti'nin hazırladığı 86 maddelik kanun teklifinin görüşmeleri Plan ve Bütçe Komisyonunda tamamlandı.
Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiyede son dakika müjdesi Hesaplara yatıyor, işte ödeme takvimi
Ekonomiye ilişkin düzenlemeleri öngören 86 maddelik torba teklifin görüşmeleri Meclis Genel kurulunda devam ediyor. Teklife göre çalışan emekliler de 5 bin liralık ödemeden faydalanacak. 3 bölüm halinde görüşülen düzenlemenin 43 maddesi kabul edildi.
ÇALIŞAN EMEKLİLERE İKRAMİYE DÜZENLEMESİ 2023 YILI İÇERİSİNDE YASALAŞACAK
ÇALIŞAN EMEKLİLERE İKRAMİYE DÜZENLEMESİ 2023 YILI İÇERİSİNDE YASALAŞACAK Çalışan emeklilere 5 bin TL ikramiye ödenmesine ilişkin önerge, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. 86 maddelik torba yasa ile beraber emekli ikramiyesi düzenlemesi 2023 yılı içerisinde Meclis Genel Kurulu'nda oylanacak ve yasalaşacak.
Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiyede son dakika müjdesi Hesaplara yatıyor, işte ödeme takvimi
Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yürürlüğe girecek ve SGK, SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı olmak üzere ödemeler için uygulamaya geçecek.TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, çalışan emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesine yönelik düzenlemeden, 4 milyon 688 bin 945 kişinin yararlanacağını açıkladı.
MALİYETİ 23 MİLYAR TLYİ BULUYOR
MALİYETİ 23 MİLYAR TL'Yİ BULUYOR Muş, "Gelir ve aylık alan emekli ve hak sahiplerine tek seferlik 5 bin lira ödeme yapılmasına ilişkin kanuni düzenleme 2 Kasım 2023 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kasım ayında 10 milyon 429 bin 922 kişiye 44 milyar 468 milyon 838 bin 223 lira 34 kuruş ödeme yapılmıştır.
Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiyede son dakika müjdesi Hesaplara yatıyor, işte ödeme takvimi
Bu kapsamda daha önce ödeme yapılmayan 4 milyon 688 bin 945 emekliye 5 bin lira ödeme yapılacaktır. Çalışan emeklilere ödeme yapılması halinde ilave maliyetin ise yaklaşık 23 milyar lira olması beklenmektedir." dedi.
ÇALIŞMAYAN EMEKLİLERE ÖDEMELER TAMAMLANDI
ÇALIŞMAYAN EMEKLİLERE ÖDEMELER TAMAMLANDI Çalışmayan emeklilere ödemeler 11-12-13-14 Kasım tarihlerinde yapıldı. Burada SSK'lılar tahsis numarasına göre 11-12-13 Kasım tarihinde emekli ikramiyesi ödemesi alırken, Bağ-Kur'lu ve emekli sandığı emeklileri de 14 Kasım'da ödemesini hesaplarda gördü.
BANKAYA OTOMATİK YATIYOR
BANKAYA OTOMATİK YATIYOR Emekli ikramiyesi vatandaşların maaş aldıkları banka hesaplarına otomatik olarak yatırılıyor. Bunun için bir başvuru ya da belgeye ihtiyaç duyulmuyor.
ÇALIŞAN EMEKLİLERE İKRAMİYE NE ZAMAN YATACAK
ÇALIŞAN EMEKLİLERE İKRAMİYE NE ZAMAN YATACAK? Bir yandan emekli ikramiyesi düzenlemesi için Meclis süreci devam ederken bir yandan da Bakan Işıkhan'ın SGK'ya verdiği talimatla hummalı çalışma başladı. Düzenleme Meclis'ten geçip Resmi Gazete'de yayımlanır yayımlanmaz SGK harekete geçecek.Meclis çalışma takvimi dikkate alındığında çalışan emekliye ikramiye düzenlemesi 2023 yılı içerisinde yasalaşacak.
ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE ÖDEMESİ İÇİN 2 FORMÜL
ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE ÖDEMESİ İÇİN 2 FORMÜL SSK'lılar emekli maaşlarını her ayın 17'sinden 26'sına kadar, Bağ-Kur'lular 25 ila 28 arasında alıyor. Emekli Sandığı ödemeleri de her ayın 1'i la 5'i arasında oluyor.
1. FORMÜL
1. FORMÜL Düzenlemenin Meclis sürecini hafta içinde tamamlaması durumunda, emekli ikramiyesi ödemeleri, maaşlarla beraber hesaplara yatabilir.
4A-SSK EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ
4A-SSK EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ Tahsis numarası son rakamı 9 olan ayın 17'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18'inde,

Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19'unda,

Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20'sinde
Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiyede son dakika müjdesi Hesaplara yatıyor, işte ödeme takvimi
Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,

Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiyede son dakika müjdesi Hesaplara yatıyor, işte ödeme takvimi
Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26'sında emekli maaşı ödemesi alıyor.

Eğer çalışan emekliye ikramiye ödemesinin emekli maaşlarıyla beraber ödenmesi kararı çıkarsa, SSK'lar bu tarihlerde ödeme alacak.
4B-BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ
4B-BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26'sınde,

Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde emekli maaşı ödemesi alıyor.

Eğer çalışan emekliye ikramiye ödemesinin emekli maaşlarıyla beraber ödenmesi kararı çıkarsa, Bağ-Kur'lular bu tarihlerde ödeme alacak. 2. FORMÜL Düzenlemenin yıl sonuna doğru Meclis'ten geçmesi durumunda ödemeler 15 Ocak 2024'ten önceki hafta yapılacak.
18
DUL VE YETİMLER DE EMEKLİ İKRAMİYESİ ALACAK
DUL VE YETİMLER DE EMEKLİ İKRAMİYESİ ALACAK İkramiye ödemeleri vefat eden sigortalıların eş ve çocuklarına da yapılıyor. Burada ödemeler hisse oranında gerçekleştiriliyor. Söz konusu 5 bin liralık ikramiyeden yararlanamamış olan dul ve yetimler için de ödeme gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Çalışan tüm emeklilere 5 bin lira ikramiyede son dakika müjdesi Hesaplara yatıyor, işte ödeme takvimi
Yüzde 75 hissesi olanlar 3750 TL,

Yüzde 50 hissesi olanlar 2500 TL,

Yüzde 25 hissesi olanlar 1250 TL ikramiye ödemesi alıyor.

Haber Merkezi

10 Ara 2023 - 17:09 - Ekonomi

Mahreç  Haber Merkezi

mavimarmaragazetesi.com son bir ayda 2.539.511 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mavi Marmara Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mavi Marmara Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Mavi Marmara Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mavi Marmara Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.